24 -25 października nasza szkoła włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było odwiedzenie przez uczniów mogił osób zasłużonych w mszczonowskiej społeczności.
Z udziałem wychowawców nasi uczniowie dotarli na grób dawnego kierownika szkoły ś. p. Józefa Wierzby oraz nauczycielki ś. p. Karoliny Grudniowej, którzy zginęli z rąk hitlerowców. Uczniowie zapalili również znicze na mogile dawnego profesora szkoły średniej ś. p. Aleksandra Szredersa oraz odnaleźli stary grobowiec z 1923 roku, nauczyciela ś. p. Józefa Zakrzewskiego. Nie zapomnieli także o modlitwie i zapaleniu światełka na pomniku długoletniego dyrektora naszej szkoły podstawowej ś.p Henryka Puczyłowskiego i jego małżonki również nauczycielki ś. p Moniki Puczyłowskiej. Starsi uczniowie odwiedzili również mogiłę ojca patrona naszej szkoły – Jana Maklakiewicza. Będąc na cmentarzu nie można było przejść obok grobów żołnierzy bezimiennych, którzy ponieśli śmierć w obronie naszego miasta.
Czas spędzony na cmentarzu był czasem refleksji i zadumy. Stał się on również prawdziwą lekcją historii, dzięki której uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że warto jest walczyć o swoje poglądy, stawać w obronie słabszych i pokrzywdzonych oraz walczyć o honor ojczyzny. Dzięki takim postawom stajemy się bowiem nie tylko lepszymi ludźmi, ale również patriotami i „bohaterami” naszej małej mszczonowskiej społeczności.
Kolejnym działaniem w naszej szkole było przygotowanie gazetki pt. „Szkoła pamięta”, w której mocno zaznaczono takie pojęcia jak: tęsknota, refleksja, miłość, wiara i nadzieja. Wszystkie te przymioty powinny nam bowiem towarzyszyć wraz z modlitwą przy mogiłach naszych najbliższych w tym wyjątkowym dniu.